Jak otrzymywać godziwe pieniądze za pianowanie agregatem?

Na pewno wielu z was zastanawia się jak na tym zarobić lub czy w ogóle da się zarobić na pianowaniu agregatem?

Sprawa wymaga poruszenia ważnych kwestii które na pozór mogą wydać Ci się nie związane z tematem takich jak:

  • producenci pian na naszym rynku,
  • jakie obawy może mieć kochany inwestor?
  • swoisty poradnik sprzedażowy czyli jak podnosić swoje referencje, zbierać opinie (oczywiście pozytywne), i chwalić się certyfikatami i szkoleniami.

W obecnych czasach agregat do piany czy pianowanie poddasza to temat dość znany (cały czas jednak zainteresowanie rośnie dla tego też czytasz ten artykuł prawda?). Konkurencja ma duże zaplecze, doświadczenie, reklamy w portalach ogłoszeniowych same „wpadają w ręce”. Pojawia się masa niepewności i wątpliwości które skutecznie mogą Cie zniechęcić do podjęcia być może najważniejszej decyzji jaką jest zakup agregaty do pianowania. Proszę nie przejmuj się tym tylko spokojnie poczytaj.

Ogromnie ważną kwestią jest wybór piany jaką zamierzasz pracować. Na rynku jest kilku producentów piany PUR a czym się różnią? Ceną? Terminem dostawy? No nie tylko.

Podczas wyboru piany trzeba pamiętać o własnym zdrowiu pamiętaj, że twoja zdrowie jest najważniejsze w końcu zarabiasz dla siebie i rodziny wiec nie kupuj piany z nieznanego źródła(o  wyborze pian i ich różnicach poświęcę inny artykuł). Piana jaką wybierzesz może mieć ogromne znaczenie w Twojej pracy i nie mniejsze w zwycięstwie z konkurencją podczas wyceny (pamiętaj, że inwestor może zdawać sobie sprawę z parametrów pian dostępnych na rynku) zaproponuj najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu możesz proponować ceny z wyższego przedziału i nie walczyć o każdą złotówkę.

Teraz pobawmy się w psychologa i rozwiejmy obawy człowieka z którym będziesz rozmawiał. Sprawa jest bardziej złożona ale pamiętaj, że to też człowiek i ma takie obawy jak Ty tylko przekazuje je w różny sposób! O profitach jakie zyska inwestor który zdecyduje się na Pianowanie poddasza pianą Pur pisałem już w artykule Ile oszczędza właściciel domu ocieplonego agregatem do piany poliuretanowej ? Musisz tu przedstawić je w odpowiedni sposób i pamiętaj- jeśli Cie zaprosił na wycenę czy rozmowę już jest na tak !

Nie zapominaj również o reklamie w postaci referencji od klientów (mają ogromną moc) zawsze chwal się certyfikatami od producentów Pian ! Staraj się robić zdjęcia i nagrywać filmy w miarę możliwości (zapytaj kochanego inwestora czy możesz). Kilka fotek pozwoli Ci pochwalić się podczas rozmowy swoją pracą i na pewno wzbudzi jego zaufanie.

Ogromnym i nie podważalnym plusem jest Twoje doświadczenie. Jeśli jesteś wykonawcą i już pracujesz przy budowie domów lub pracach wykończeniowych masz 99% pewności, że będziesz miał zlecenia. Lata lecą nie ubłaganie, dzieci rosną a wraz z nimi ich potrzeby. My jednak nie stajemy się coraz młodsi a paca czy wiadro do gładzi jest coraz cięższe. Pamiętaj, że przy pianowaniu najcięższą pracą jest wejście na poddasze. Sam pistolet i wąż nie obciążają twoich i tak już spracowanych pleców i rąk.

W związku z powyższym nie musisz zawsze walczyć tylko ceną. Nie walcz o najniższą stawkę!

Inne wpisy