Agregat do natrysku pianki

Żeby odpowiednio podejść do tematu trzeba zacząć od podziału agregatów do piany:

  1. Pneumatyczne.
  2. Elektryczne.
  3. Hydrauliczne.

W związku z tym przedstawię poniżej ich krótką charakterystykę.

Ad.1 Agregaty pneumatyczne jak sama nazwa wskazuje napędzany jest powietrzem czyli co?

Napęd pneumatyczny polega na zasilaniu pompy która tworzy ciśnienie materiału za pomocą dużej i kosztownej sprężarki śrubowej. Wiąże się to z dodatkowym odbiornikiem prądu i znacznie zwiększa koszty zakupu takiego zestawu. Dodatkowo duża sprężarka to dodatkowo kolejna maszyna która potrzebuje serwisu i zajmuje miejsce na samochodzie.

Zestaw ten powinien pracować na instalacji elektrycznej inwestora.

Ad.2 Agregaty elektryczne czyli analogicznie do pkt1 są urządzeniami w których pompa która podaje materiał i tworzy ciśnienie jest napędzana silnikiem elektryczny. Takim urządzeniem jest Komatz Grander.

To rozwiązanie daje nam już więcej możliwości, zazwyczaj większą wydajność (więc szybciej możemy natryskiwać pianę) i większą precyzję dozowania materiału (zazwyczaj 1:1). Rozwiązanie to jest trwałe i proste w obsłudze i nie zmusza nas do zakupu agregatu prądotwórczego. Zabezpieczenie na budynku C20  zupełności wystarczy.

Ad.3 Agregat hydrauliczne analogicznie do pkt. 1 i 2 są urządzeniami do natrysku piany w których pompa podająca materiał jest pompą hydrauliczną. Rozwiązanie to jest najbardziej (z wymienionych) wydajnym rozwiązaniem i najmocniejszym. W związku z zastosowaniem pompy hydraulicznej agregat Komatz Hercules ma możliwość nakładania powłok polimocznikowych i ich hybryd. Agregat Komatz Hercules posiada funkcje „LOW POWER” „HI POWER” dzięki temu aplikować pianę możemy na zasilaniu z budynku inwestora bez konieczności stosowania agregatu prądotwórczego. Agregat ten jednak jest największym i co za tym idzie najcięższym urządzeniem w naszej gamie.Pianowanie

Pianowanie poddaszy

Pytacie jaki wybrać? Na wstępie odrzucił bym agregat pneumatyczny ze względu na cechy wspomniane w pkt.1 Pozostaje więc pytanie Elektryczny czy hydrauliczny agregat?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami ponieważ agregatem hydraulicznym zrobicie pianę, ale i sporo więcej możecie podjąć jeszcze bardziej intratne zlecenia jak aplikacja polimocznika na dachy czy parkingi. Tu jednak pojawia się koszt zakupu który przewyższa agregat elektryczny.

Agregaty elektryczne nie bez powodu znalazły się w punkcie drugim ponieważ są to urządzenia, mocniejsze i lepsze od pneumatycznych ale słabsze od hydraulicznych. Cenowo jednak plasują się w dole stawki.

Wybór nie jest prosty, ale śmiało na pianowaniu poddaszy nie stracisz.

Szukasz agregatu i nie wiesz gdzie kupić? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: